Ile kosztuje prosta strona?

Artykuł ten powstaje dla osób, które chciałby dowiedzieć się ,,Ile kosztuje prosta strona WWW”, a także w jaki sposób zostaje ona zazwyczaj zbudowana.

 Podział stron WWW

Główny podział stron WWW na które możemy je podzielić to w oparciu o Darmowe Szablony lub tworzone od Podstaw. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Poniżej postaramy się wyjaśnić Ci jaka strona będzie przeznaczona dla Ciebie i twojego biznesu.

Darmowe i Płatne Szablony

Jak sama nazwa wskazuje strona na powstaje przy użyciu szablonu, czyli w zasadzie gotowego wyglądu, który został zaprojektowany przez autora. Oznacza to także, że z takiego szablonu może korzystać wiele stron. Twoja strona może być nawet i milionową stroną, która wykorzystuje ten sam wygląd do prezentacji informacji na temat firmy czy też innej treści, którą chcemy przedstawić na stronie Internetowej.

Szablony takie można podzielić na Premium i zwykłe. Chodzi tu głównie o ich budowę, estetykę wykonania, to czy są uaktualniane itp. Szablon premium zazwyczaj nie jest darmowy. Autor takiego szablonu pobiera opłatę w wysokości przykładowo 50$ za skorzystanie z niego. Ponadto oferuje on wsparcie techniczne w przypadku znalezienia błędu w szablonie. Szablony tego typu w dzisiejszych czasach są przystosowane do urządzeń mobilnych tzn. że strona dostosowuje się do różnych urządzeń końcowych (telefony, tablety itd.).

Szablony darmowe (te starsze) zazwyczaj posiadają bardzo kiepski wygląd, brak responsywności. Nie mniej jednak tworzone są też bardzo ładne i przejrzyste, responsywne darmowe szablony, gdzie autorzy oferują wsparcie techniczne.

Każdy z nich można odpowiedni dostosować do swoich potrzeb. Większość szablonów premium posiada dodatkowe Panele konfiguracyjne, które pozwalają w prosty sposób samodzielnie zarządzać danym elementem na stronie np. (Przewijane zdjęcia u góry strony).

W przypadku darmowych szablonów, a na pewno tych (starych) taka funkcjonalność jest mocno rzadko spotykana. Kiedyś nie tworzyło się tak zaawansowanych stron jak w obecnych czasach.

Stworzenie strony oraz dostosowanie jej do Potrzeb klient w oparciu o darmowy szablon wynosi w granicach od 400 zł netto. W przypadku chęci skorzystania z szablonu PREMIUM należy doliczyć jego koszt. Taki szablon można sobie spokojnie poszukać na themeforest.net

Tworzenie strony WWW od podstaw

Wybierając taką stronę musisz liczyć się przede wszystkim z kosztami. Zostanie ona stworzona w pełni na miarę twoich potrzeb. Tworzenie takiej strony zazwyczaj zaczyna się od stworzenia listy rzeczy, które klient chce mieć na stronie, poznanie jego koncepcji oraz stworzenia makiety projektu. Jeżeli makieta zostanie zatwierdzona, wtedy można przejść do tworzenia projektu graficznego dla strony.

Kolejnym krokiem po zatwierdzeniu projektu graficznego jest przeniesienie go na KOD, dzięki któremu wyświetlana jest optymalnie dla każdego urządzenia końcowe, a ponadto dzięki czemu możemy nią zarządzać w prosty sposób przez system CMS np. WordPress.

Dodaj komentarz